Read Benim De Söyleyeceklerim Var! Üç by Umut Sarıkaya Free Online


Ebook Benim De Söyleyeceklerim Var! Üç by Umut Sarıkaya read! Book Title: Benim De Söyleyeceklerim Var! Üç
The author of the book: Umut Sarıkaya
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 12.79 MB
Edition: Mürekkep Basın Yayın
Date of issue: November 24th 2012

Read full description of the books:

İçine kapanık ve karamsar bir yazara yakışmayacak derecede iyi yüzerim. Edebiyat dünyası olarak Sarıyer sahiline insek, diğer yazarlar mıy mıy oturup etrafa utangaç gözlerle bakarken ben ağzımda sigara ile havada takla atıp suya dalarım yada koşarken birden havada döner hazırolda asker selamı vererek kaybolurum derin mavilikte. Yüzeye çıkınca dalarken ağzımın içine hapsettiğim sigaramı bir dil hareketi ile tekrar çıkarır, sahilde duran Türk Edebiyatı'nın şaşkın bakışları eşliğinde içmeye devam ederek yüzerim. Sonra çıkar banktaki ayakkabımın, çorabımın, kotumun yanına oturmuş şairleri, yazarları kaldırıp banka boylu boyunca uzanır öyle yaparım betimlemelerimi, sosyal tespitlerimi; anlatırım insan hikayelerini… Benim için yazarlık ayrı, sahiller iti olmak ayrıdır. Bundan ne utanırım nede gocunurum çünkü sahilde büyüdüm ben.

Read Ebooks by Umut SarıkayaRead information about the author

Ebook Benim De Söyleyeceklerim Var! Üç read Online! 1996 yılında İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesine girdi. İlk amatör karikatürleri Leman dergisinde yayınlandı. 2002'den sonra Kemik dergisinde çeşitli köşeler hazırladı. Hemen sonrasında Penguen dergisinde çizdiği İşimdeyim Gücümdeyim isimli karikatür köşesi ve Benim de Söyleyeceklerim Var başlıklı yazılarıyla ismini duyurdu ve popüler oldu. 2007'de bir grup arkadaşıyla birlikte Penguen'den ayrılarak Uykusuz dergisinin kurucularından oldu.

İşimdeyim Gücümdeyim köşesindeki karikatürlerde çocukluğa dair mahalle hayatı ve sokak muhabbetlerini konu aldı. Benim de Söyleyeceklerim Var isimli yazı köşesinde ise aynı konuları ve dünya görüşünü daha edebi bir dille anlatmaktadır.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Benim De Söyleyeceklerim Var! Üç
Read EBOOK Benim De Söyleyeceklerim Var! Üç by Umut Sarıkaya Online free

Download PDF: benim-de-syleyeceklerim-var-.pdf Benim De Söyleyeceklerim Var! Üç PDF