Read Profesor Neřád neboli Konec tyrana by Heinrich Mann Free Online


Ebook Profesor Neřád neboli Konec tyrana by Heinrich Mann read! Book Title: Profesor Neřád neboli Konec tyrana
The author of the book: Heinrich Mann
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 932 KB
Edition: SNKLHU
Date of issue: 1964

Read full description of the books:

Profesor Neřád – středoškolský učitel, prototyp človíčka s narušeným egem, který ve své přízemnosti zneužívá svých omezených možností k tyranizování svých studentů a svého okolí se ve snaze o překažení erotických eskapád jednoho ze svých studentů Lohmana, kterému se jinak nemůže dostat na kobylku zamiluje do místní povětrné dívčiny. Postupně s ní promrhá jak své peníze, tak i sporný kredit váženého občana, naplno se obrací proti maloměšťácké morálce, odhaluje svým anarchismem až ke krajním mezím její pokrytectví a prohnilost. Ta kniha by měla mít název Profesor Neřád aneb z uvozhřeněného šosáka anarchistou. Profesor Neřád tady není jen hrdinou – je nemilosrdně nastaveným zrcadlem společnosti své doby. Byl také po svém vydání nekompromisně odsouzen společností „lepších lidí“, která se jím cítila být – a to právem – napadena a zostuzena.
Proto také trvalo 25 let, než se dočkal filmového zpracování a pod názvem Modrý anděl učinil jak z Josepha von Sternberga,který jej režíroval, tak zejména z herečky Marlene Dietrich hvězdy první velikosti, kterým se kořil i filmový Hollywood.

Read Ebooks by Heinrich MannRead information about the author

Ebook Profesor Neřád neboli Konec tyrana read Online! A German novelist who wrote works with social themes whose attacks on the authoritarian and increasingly militaristic nature of post-Weimar German society led to his exile in 1933.

Born in Lübeck as the oldest child of Thomas Johann Heinrich Mann and Júlia da Silva Bruhns. He was the elder brother of Thomas Mann. His father came from a patrician grain merchant family and was a Senator of the Hanseatic city. After the death of his father, his mother moved the family to Munich, where Heinrich began his career as a freier Schriftsteller or free novelist.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Profesor Neřád neboli Konec tyrana
Read EBOOK Profesor Neřád neboli Konec tyrana by Heinrich Mann Online free

Download PDF: profesor-ned-neboli-konec-tyrana.pdf Profesor Neřád neboli Konec tyrana PDF