Read Rico ve Oskar 1 - Derin Gölgeler by Andreas Steinhöfel Free Online


Ebook Rico ve Oskar 1 - Derin Gölgeler by Andreas Steinhöfel read! Book Title: Rico ve Oskar 1 - Derin Gölgeler
The author of the book: Andreas Steinhöfel
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 976 KB
Edition: Tudem
Date of issue: March 2013

Read full description of the books:

For English, please visit my link text.
Orijinali Zimlicious'ta yayınlandı.

Çocuk kitaplarını severim; Rico ve Oskar Derin Gölgeler’i de sevimli göründüğü, Her Ülkeden Bir Kitap ve Kitaplık Kedisi Reading Challenge’da yol almama yardım edeceği için seçtim kitapta gördüğümde… Ve ben bu çocuklara bayıldım! Özellikle Rico’ya. Onlar üzerinden de böyle sevimli, heyecanlı ve yaratıcı bir hikâye yazdığı için Andreas Steinhöfel’e…

Rico, tam adıyla Frederico Doretti, Berlin’in Dieffe 93 caddesinde, annesiyle birlikte yaşayan, 11 yaşında, “derin yetenekli” bir çocuk. “Derin yetenekli de ne demekmiş?” derseniz, anlatayım hemen… Bu, Rico’nun sokak aralarına girmeden sadece düz yolda yürümesi gerektiği, sağını solunu ayıramadığı için pek dışarı çıkamadığı, anlatılan her şeyi aklında tutamadığı, özellikle heyecanlandığı zaman aklında bingo toplarının çılgınlar gibi uçuşmaya başladığı ve bu nedenle de kafasının karıştığı anlamına geliyor.

Rico’nun annesi, taşındıklarında tüm apartmana bu durumu anlatmış, herkes de ona yardımcı oluyor. Hatta evlerine girip, bakınmasına bile izin veriyorlar. Bazı akşamlar birlikte film izlediği bir teyze bile var hatta. Macera, Rico’nun yolda bir makarna tanesi bulmasıyla başlıyor. O bir Rigatoni mi, başka bir şey mi diye sorarak apartmanın hemen hemen tüm sakinlerini gezen Rico, bir gün tesadüfen kendisinin tam tersi olan, üstün zekâlı, başına bir iş gelir korkusuyla sürekli kafasında kaskla dolaşan Oskar ile tanışıyor.

Bu sırada Berlin’de terör estiren, Mister 2000 lakaplı, çocukları kaçırıp ailelerinden normalin (ki bu laf da bir tuhaf oldu ama idare edin) çok daha altında fidye istediği için “ucuz çocuk rehinecisi” olarak anılan bir adam var. Tüm çocuklar da, aileler de korku içerisinde yaşıyor haliyle. Rico’cuğum da tam “OSkar benim arkadaşım; gerçek arkadaşım” diye düşünmeye başlarken, Oskar Mister 2000 tarafından kaçırılıyor. Babası da parayı bulamadığından polise haber verince işler iyice sarpa sarıyor.

Rico’nun dünyaya bakışı, gözlemleri, düşüncelerinin karmaşıklığı arasından bir şeyleri çözemeye çalışması keyifle okunuyor. Çocuk kitabı, evet, ama şunu da söyleyeyim ki kitabın sonuna kadar Mister 2000’in kim olabileceğine tahminlerimin hepsi bitirdiğimde darma duman olmuştu. “Vay arkadaş!” diyebildim sadece. Rico ve Oskar – Derin Gölgeler, hem çocukların, hem de yetişkinlerin büyük keyifle okuyabileceği bir kitap. Serinin ikinci ve üçüncü kitabı da Tudem Yayınları tarafından dilimize kazandırılmış. Onları da bir an önce edinmem, Rico ve Oskar’ın daha nasıl maceralara koştuğunu hemen öğrenmem lazım!

Read Ebooks by Andreas SteinhöfelRead information about the author

Ebook Rico ve Oskar 1 - Derin Gölgeler read Online! Born in 1962 in Battenberg, Germany, Steinhöfel now works as a translator and reviewer and writes screenplays. First and foremost, though, he is the other of numerous children's and young adult books awarded with various literature prizes. His bestseller "The Center of the World" had been nominated for the well-known and prestigious Germand Youth Literature Prize and has been published in numerous countries worldwide.

Steinhöfel has been awarded the Erich Kästner Prize in 2009, after Peter Rühmkorf, Loriot, Robert Gernhardt, and Tomi Ungerer. In the same year, he has also been awarded several literature prizes for his works "Rico, Oskar und die Tieferschatten", including the German Youth Literature Prize, the Catholic Childrens' and Youth Literature Prize as well as the "Lesekünstler 2009" award by the Börsenverein Deutscher Buchhandel.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Rico ve Oskar 1 - Derin Gölgeler
Read EBOOK Rico ve Oskar 1 - Derin Gölgeler by Andreas Steinhöfel Online free

Download PDF: rico-ve-oskar-1-derin-glgeler.pdf Rico ve Oskar 1 - Derin Gölgeler PDF